Det sista jag sa till dig var "Vi ses imorgon!" Men du bara skakade på huvudet. Du gick bort på morgonen därpå, så jag hann inte träffa dig nå mer. Jag saknar dig så att det gör ont ❤
Ulla. Saknar dig så mycket. Du skulle vara med oss många år till. Det blev inte så men hoppas du har det bra där du är nu. Du har en stor plats i mitt och Carolines hjärta. Vi kommer minnas dig med värme. Så mycke glädje och värme du spred till oss alla.
Ulla, du ska bara finnas. Alla mammor ska bara finnas. Jämt. Minns dig med värme och hoppas att du har det fint där du är nu.
Kärmor, du är så saknad. Du lämnar ett tomrum som ingen kommer att kunna fylla. Minnet av dig är fyllt av glädje och kärlek. Vi har delat många skratt genom åren och det är vad jag kommer att bära med mig genom livet.
Mammor ska inte dö, mammor ska leva. Men ibland måste de. Mamma, vi är glada att du inte behövde lida på slutet och inte behöver lida där du är nu. Nu är det vi som lider och sörjer, men vi som är kvar har varandra och oändligt många ljusa minnen att glädjas åt. Vila i frid, älskade mor.
Till minne