Kära fina, roliga och humoristiska vän Guje! Du kommer alltid att leva kvar i mitt hjärta! Minnena är många och kära!
Älskade mamma/mormor och svärmor! Tack för all din kärlek och varma omtanke om oss alla! Vi saknar dig så oerhört mycket!
Innerliga tankar och kramar
Johan David Niclas Maja Sissan och Stefan
Vila i frid fina Guje
Vila i frid fina Guje
Fina härliga Guje. Tack för all vänskap och spirituella möten och glada samtal med dig genom åren. Tack för behagligt boende för Ulf på Tengvallsgatan. Varma deltagande kramar till hela familen.
Vila i frid
Vila i frid
Vila i frid
Underbara Guje Redin
Min kära lärare vid Kjellbergska
Flickskolan i Göteborg.
Tänker med glädje på Dina inspirerande lektioner. Fulla av skaparglädje, humor och mänsklig värme. Ett privilegium att ha fått uppleva.
Med djupt känd tacksamhet ❤️
Micaela von Gegerfelt
Mamma frågade efter dig in i det sista. Vi hoppas att ni möts i himlen.
En sista hälsning till Guje
det har blivit mera tomt i Råsdal nu
Inger och Sture
Ditt minne lever
Käraste Guje alltid glad, omtänksam och nyfiken. Så glad att jag fick vara din vän under så lång tid. Jag kommer att minnas dig med värme och glädje.
Vila lite frid, Gunvor
Tack för all fina samtal vi haft♥️
Kära Guje, tack för en lång och härlig bekantskap som började med att jag var din elev på Rudbecksskolan. Fortsatte sedan via moderaterna, och att Ragnhildur och jag sedan besökt dig många gånger i Uppsala. Alltid var det lika trevligt att komma på besök!
Tack Guje för att vi och våra barn fick dela fina stunder med dig! Dina kolor är förebilden för alla kolor som kokats och kommer att kokas.
Vi tänder ljus för dig, vår underbara mamma, svärmor, mormor, gammelmormor och gammelfarmor. Saknaden är stor, men minnet av dig är fyllt av glädje och tacksamhet.
Lena och Hasse. Sanna, Kalle och Maria med familjer.
Guje, vilket fantastiskt avtryck du gjort för vår familj. Vi kommer sakna din positiva och härliga energi.
Vila i frid
Vila i frid
Vila i frid
I ljuset som ingen skugga ger, där borta möter du kanske våra föräldrar en gång mer.
Vila i frid!
Tack för fina minnen!
Saknar dig Guje. Du levnadsglada omtänksamma som kunde och ville så mycket
Tack för alla ljusa minnen
Du finns i våra hjärtan
Tack för alla ljusa minnen
Saknar dig, kram Barbro H
Ett ljus för dig Guje. Tack för fina minnen. Tack för all kärlek och värme du delade med dig av.
Finaste Guje det var alltid trevligt att få städa hos dig kram Ingrid Wennberg.
Tänder ett ljus för dig fina Guje, jag har så mycket fina minnen av dig. Du var en fantastisk kvinna, klok, glad och hjärtlig.
Till minnet av Guje, med en gåva till Läkare Utan Gränser – med hopp om att liv och hjälp ska nå längre.
Du var den finaste granne man kan ha.
Vi tänker på all glädje Guje spred!
Älskade gudmor, du var en självklar del av min uppväxt. Ditt underbara skratt och ditt intresse av allt och andra var verkligen unikt. Känner sån tacksamhet för alla stunder vår familj fick med dig och din familj.
Tack för allt du gav. Sov gott fina Guje.
/Helena, Vänersborg
Älskade, älskade mamma❣️
Tusen tack för all din kärlek, din omtanke om oss barn och barnbarn, glada skratt, ditt sätt att sprida glädje och värme
Lovar att tänka på din ständiga uppmaning "Var rädd om dig!"
Vi saknar dig, du fattas oss
Innerliga tankar och kramar
Din Sissan💕💕💕
Till minne