Farväl Bengt med tack för intressanta samtal och en god hjälp!
Lars och Karin på Stäk
Tack Bengt för att Du var en så omtyckt och kunnig arbetskamrat. Jag,, dina kunder och alla trivdes i ditt sällskap
Du hade en fot i såväl det gamla som nya. När klivet oundvikligen gått över nästa tidströskel in till evigheten brast även bron till en värld nu ingen längre känner. Samtidigt som du var en kulturbärare från en svunnen tid var detta inte hindrande för att tänka och leva modernt. Genom din underbara närmaste familj kvarlever du, och finns i varmaste minne bevarad hos dina vänner.
Nille på Ringsö
Tack Bengt för mångårig vänskap och många roliga minnen.
Curt och Titti

Tack Bengt för allt roligt och spännande vi fick vara med om på alla kappseglingar.
En sista hälsning
Tack Bengt för de stunder du delade med dig om bakgrund och händelser om fina Tvär-Ramsdal. Det bidrar till fina minnen vi har av både platsen och dig. Vila i frid.

Tack Bengt för många trevliga minnen, både i arbetet, och privat.
Vila i frid
En sista hälsning!
Bengt
Vi har haft en fin vänskap och du har hjälpt mig mig mycket
Jag ser dig fortfarande gå runt Hånö som du alltid gjorde
Vi satt på altanen ofta och pratade om Horsvik samt bygden
Du är och var en fin vän
Bengt tack för din vänskap
Anders
❤️
Du fattas oss fina Bengt.
Vila i frid!
Tack Bengt för många arbetsår tillsammans.
En kär hälsning från en arbetskamrat.
Många minnesvärda år.
Vila i frid 🙏
En kär fd arbetskamrat har lämnat oss. Tack för leveranser av korv då du varit på säljbesök i Sköllersta!
Kära Bengt, Tack för fin vänskap! Jag kommer sakna dig!

Käraste Bengt tack för fina år vi fått tillsammans när våra barn skapade familj tillsammans. Våra gemensamma barnbarns farmor

En sista kär hälsning till Dig Bengt för att vi fick lära känna Dig. så varm och glad alltid hjälpsam. vi kommer att sakna Dig.

Tack för många arbetsår.
Kära granne Du lämnar ett stort tomrum

Till minne