Tack för fina stunder vi har haft syster
Tack för all glädje, kärlek och omsorg. Vi saknar dej.
Ingvar o Maggan
Vila i Frid!
Tack Evy för att vi fått lära känna dig och minns med glädje ditt glada skratt.

Evy Du bakade alltid så goda kakor. Ditt handskrivna recept på Rabarberkaka i 12 bitar är en favorit. Vi minns dig med värme
Tack Evy för din vänskap och goda humör. Vila i frid!
Sov så gott finaste Evy.
Kära Evy! Det blir en stor saknad och tomhet efter dig när nu syskonskaran är bruten. Men Du kommer alltid att i vårt minne vara ljust bevarad❤️ Vi önskar Dig nu en Vila i Frid!
Ett av de mest pärlande skratten och ett alltid glatt humör har för alltid tystnat.
Vi saknar dig så mycket ! Vila i frid!
Vila i frid Evy
Ditt glada skratt kommer för alltid att finnas hos oss. Vila i frid Evy!
Vi har bott i ” Bananen” i 7 år och träffat Evy vid ett flertal tillfällen. Hon var så härlig att prata med glad och hjärtlig.
Vi kommer att sakna henne här hos oss.
Lasse och Milo
Vila i frid fina glada Evy!
Tack Evy för många års samvaro, vila i frid!
Tack för alla fina minnen❤️🙏🏻
Vila i frid söta Evy 🌸
Ingen smärta, ingen sjukdom kommer åt dig nu mera Älskade lilla mormor ♥️ nu får du vila, återse kära och dansa igen. Tack för allt, all kärlek, omsorg och alla underbara stunder. Vi ses igen en dag på andra sidan.

Vila i frid lilla Evy
Vila i frid fina Evy
Evy: mamma, farmor och svärmor ❤️❤️❤️ vi blir glada när vi tänker på fina stunder vi haft ihop. Besök i Uppsala, Kanada, Bryssel, utflykter i Stockholm men mest när du har kopplat av med en kopp kaffe & njutit en stund 🌸 på Brändaholm 🌿
Vila i frid.
Lars Erik o Monica Blomqvist
Vi minns dig med värme fina Evy
Vila i frid
Vila i Frid
Älskade Mamma Du Fattas Mig Så. Tack För All Din Kärlek Tröst Omtanke Oc Omsorg Om Mig. Vila I Välförtjänt Frid Vi Möts Igen I Jesu Namn Amen.
Vi ska alltid minnas ditt varma öppenhjärtliga och omtänksamma sätt och hur du blev en viktig person inom vår familjekrets. Tack för allt och vila i frid.
Till minne