Underbara Bengt! Du lämnar bara vackra minnen. Dina upptåg var många och fulla av humor. Kommer alltid att minnas dig med värme. Tills vi möts igen. Din Aupair i London
Tack Bengt för fina minnen genom åren, din värme, humor och ditt härliga skratt är det man minns mest
Vila i frid, Bengt – du är saknad
Tack för allt, Bengt!
Vila i frid Bengan! Du var en frisk fläkt i alla avseenden, mycket omtalad, vilket du kommer att vara länge. Du var en vänlig själ som ville alla gott.
Käre Bengt,Tack för allt Din godhet, värme och humor Du delade med Dig av. Du kommer alltid att finnas i mitt hjärta och mina tankar.RIP.
Tack för alla fina minnen med dig och dina föräldrar.
Kära Gudfar Bengt,
Tack för allt du har varit och betytt. Din värme, humor och omtanke kommer alltid finnas kvar i mina minnen. Du är saknad, men aldrig glömd.
Tack för många roliga minnen från barndomen, golfbanan och inte minst somrarna på Hölö
Tack för mer än 60 års vänskap och oändligt många fina och roliga minnen. Du kommer alltid finnas i våra hjärtan ❤️.
Lasse och Annika
Min alltid nära och kära vän vars många minnen kantas av kärlek generösitet och glädje . Du är oändligt saknad!
Roliga minnen från barndomen på Lidingö med bananstock i flaggstången!
Tack för många fina minnen från Beskowska skolan.
Till minne