Leifen! Tack för ditt hårda arbete och din uppfinningsrikedom. I ljust minne bevarad.
Du kommer för alltid vara saknad, minns dit alltid glada skratt och din humor
Vila i frid fina farbror
Du var alltid positiv och glad. Du och Stina brukade komma och plocka äpplen, för att göra äppelmos till dina döttrar. Alltid snäll och hjälpsam. Nu blir det mer musik I himlen.
Du var alltid positiv och glad. Du och brukade hemma och plocka äpplen för att göra äppelmos till dina döttrar. Alltid så snäll och hjälpsam. Nu bli det mer musik i himlen.
Du var alltid glad och fin vän, vi pratade om allt men mest hockey, fast vi inte inte gilla samma lag du Brynäs och jag Leksand, tack för den tid vi fick känna varandra.
En sista hälsning, sov i ro Leffe
Vila i frid fina Leif. ❤️ Tack för att du med en självklarhet välkomnade mig till din familj och ditt hem när jag hade det rörigt i min. Minns dig med värme, kärlek, skratt och glimten du hade i ögat. Alltid glad och sprallig och såg det positiva. Du kommer vara saknad. Kram 🌸
Tack för alla ljusa minnen - och ditt glada Tjena mors!
Vila i ro.
Gamle vän och arbetskompis under många år. Vi hade trevligt både på jobbet och på fritiden och jag tror vi hade världsrekord i Yatzy spel på fikarasterna på jobbet. Du får spela poker patiens med Eva nu som även hon finns bland stjärnorna. Ha det gott i din himmel Leif🌹🌹🌹🌹
Vila i frid! Du är säkert på en jättefin plats med dina nära och kära. Vi ses en gång!
/Irene
Du finns i våra hjärtan pappa! Älskar dig!
Heja Brynäs! Vila i ro.
I ljust minne bevarad
Tack för att du spred lugn, skratt och värme omkring dig.
Du tog livet med ro, och lärde oss att det enkla ofta är det bästa.
Vila i frid, kära svärfar. Du lever kvar i våra hjärtan.
Ska alltid minnas dig som den glada positiva person du var - det ordnar sig var ju ditt motto. Tror att det blir mycket musik där uppe nu! Sov i ro🙏🏻
Fina, alltid glada farbror. Hoppas du får vila så gott nu och hoppas du träffat pappa och de andra - kan se er sitta och prata minnen över ett glas.
Tänker givetvis på Stina, dina barn och barnbarn.
Fina Leif! Tack för alla år vi tjänstgjorde tillsammans! Du var alltid glad, inspirerande och hjälpsam. Jag fick äran att spela på Din och Stinas vigsel ❤️ Du fixade en mobil ”grind” till barnkörernas musikal. Den har jag ännu kvar. Vila nu tills vi möts igen! 🙏 /Margareta
Till minne