Vila i Frid.
Våra tankar går till er i familjen. Vårt varma deltagande i er svåra sorg.
Vi minns med värme alla trevliga stunder tillsammans. I ljust minne bevarad.
Det var hedrande för mig att du Håkan Steppens konung benämnde mig som Bibliotekshögskolans egen Djingis Kahn.Tack för det och för all stimulerande samvaro i övrigt. Vila i frid.
Fina fina kloka pappa Håkan Stenberg! Kommer alltid minnas dig från min uppväxt! En trygg person med mycket visdom, som avspeglas i dina fina barn, Anna och Marin idag. Vila i frid ❤️.
Kära Håkan, jag kommer alltid minnas dig som väldigt snäll, otroligt rättvis och sällsamt klok. Vila i frid
Tack för fina minnen!
En sista hälsning från vännerna
Vila i frid. Du verkar ha varit en fantastisk människa, älskad och omringad utav kärlek och värme. Mina tankar går till din vackra fru och dina underbara barn & anhöriga.
Vila i frid Håkan!
Vila i frid
Mens sana in corpore sano
Till Håkans minne
En kär vän med snille och smak har hastigt lämnat oss.
Och saknaden är stor.
Kära Håkan, vi saknar dig och sörjer att du inte finns bland oss längre
Vila i frid och vaka över de dina ❤️
Vila i frid Håkan
Älskade Håkan,
Rolig, klok och alltid så varm. Tack för alla fina minnen. Våra tankar och kramar går till familjen.
Tack Håkan för allt! Vi tänker särskilt på alla trevliga stunder tillsammans som sillbullarna och andra trevliga måltider, resorna, ölandsbesöken och alla golfrundor och boule-matcher.
Tack Håkan för att vi har fått råkas.
Tack Håkan för den fina granne och medmänniska du var.
Du är saknad och aldrig glömd.
Vila i frid.
Tack för alla år av vänskap.
Vi saknar Dig, Håkan.
Karin och Lars
Margareta och Leif
Tack för alla härliga diskussioner vi haft under årens lopp. Vila i frid.
Vila i frid.
Tack för alla visdomsord och alla skratt. Vila i frid fina Håkan
Kram
Kära Håkan,
Vi minns alla stunderna, så mycket värme, humor och skratt. Vila i frid.
Tack Håkan för alla givande samtal om fotboll fåglar och allt annat. Vi saknar dig och tänker på din familj.
Varma hälsningar
Vila i frid
Tack för 48 år som fina grannar. Vila i frid, käre Håkan.
Barbro och Kjell
Plötsligt är du borta vän, kollega och gymkompis. Vi saknar dig och minns alla goda samtal om litteratur, fåglar och musik.
Kommer att sakna när vi snackade fåglar och våra träffar på friskis. Vila i frid.
Minns dig som en saklig och vänlig kollega, men särskilt minns jag din spiritualitet och dina kunskaper om allt som gällde kultur. Tack, Håkan!
Tack för fina stunder genom åren.
Anita och Bengt
Vila i frid
Plötsligt infann sig en stor tomhet på vår lilla gata.
Du saknas oss!
Så sorgligt detta.
Håkan - vi minns dig som varmhjärtad, klok och kompetent.
Vila i frid.
Gerd och Tommy
Du kommer alltid att finnas i vårt hjärta