Vila i frid!
Mitt sista möte med Kristina var på 1 advent när hon satt på första raden och sjöng med i psalmerna. Det gjorde mig så varm i hjärtat och den känslan vill jag sprida vidare. Vila i frid Kristina.
När jag tänker på Kristina (Kicki) hör jag hennes röst. En trygg och varm röst. Fina och ljusa minnen från tidig barndom. Och tacksamhet för en viktig vänskap med min mamma.
Hälsning från Vivi och Per
Minnrt av dig varmt och ljust.
Vila i frid
En sista hälsning från dina husgrannar!
Vila i frid Kristina, minns Dig med glädje.
Kerstin Forslund
Tack Kristina för många fina minnen!
Kristina, vi minns dig med värme!
Vila i frid.
Vila i frid!
Tack Otto för alla fina minnen från våra cykelsemestrar, bilsemestrar, läger och fjällresor. Jag saknar dig så mycket. ❤️ Maggi
Tack för vänskap och fina minnen från läger, gymnasium och Sjövik!
I Guds hand...
Ljusa minnen vi har!
Caroline och Mats
Tack och farväl
Tack Kristina för många fina minnen både i utbildningen och i forskargruppen!
Tack Kristina för den stora livsglädje du spred kring dig. Ett nav för många att samlas kring. Du är saknad. Gåva till Parkinsonfonden skickas.
Fina minnen med Dig lever kvar!
Tack för alla fina stunder som granne till dig och din familj. Minnen lever kvar.
Vila i frid Kristina
Vi tänder ett ljus från oss i familjen Seger
" Jesus sade:Jag är uppståndelsen och livet. Den som tror på mig ska leva om han än dör, och den som lever och tror på mig ska aldrig någonsin dö.