Tack för trevlig vänskap på utflykter, resor och fotbollsmatcher.
Tack Roland för alla härliga stunder vi haft tillsammans i Åkarp och Du och jag hos MPK
Rest in peace Roland, you will be missed by so many, a great friend, father and grandfather. Love is eternal.
Till den som frågar mig vad jag lärt av dig så svarar jag"var vill du jag ska börja"Detta efter att under 40 år tagit del av dina erfarenheter,kunskaper & värderingar gällande familjeliv & mer som inte får plats här.En massiv påverkan på mig som jag är evigt tacksam för
Saknad🤗
I hela mitt liv har du funnits där, med stöd, kunskap,kärlek och omtänke. Så många fina stunder vi delat, så fina minnen. Saknaden är stor och sorgen svår, du gick så hastigt och jag hann inte säga tack, tack för allt du gav och för att du var just du ❤️❤️ vila i frid far.
Älskade morfar och älskade gammelmorfar, vi kommer att sakna dig men minnas alla fina stunder med dig. Vila i frid
Saknaden är stor far och det är svårt att fatta att du är borta. Tårar trillar och saknaden river. Tankar och minnen far runt och det finns så många frågor kvar.
Men trots all sorg och saknad är jag så tacksam över att just du var, och är, min far. För alltid! ❤️❤️❤️
Du som var den som stod för ordning och reda när jag började mitt arbete på Bulltofta 1964! Som verkmästare var det du som planerade vad som skulle göras. Du hade koll på läget, alltid med ett leende.
Vila i frid och tack för många trevliga minnen och möten under många år "Roll"
Tack för fin vänskap och trevliga samtal under många år som granne i Åkarp! R.I.P Karin och Jan
I stor saknad
Till minne







