Tack för Alla Ljusa Minnen !
Tack för ALLA Ljusa Minnen !
Vila i Frid
Ingrid, tänk vad du har lärt mig mycket. Om att få vara busig, sprallig och så varm oavsett hur gammal man är. Tack för det du har gett mig och för att jag fick vara en del av ditt liv. Tack för att jag fick höra ditt skratt och känna din varma kärlek och omtanke. Fina Ingrid.
I ljust minne bevarad
I ljust minne bevarad
Tack för alla ljusa minnen.
Vila i frid.
Älskade mormor. Idag är det Torsdag "vår dag". Jag saknar dig så otroligt mycket. Jag hade gett vad som helst för att höra din röst i telefonen idag <3 Ditt goa skratt. Jag är så tacksam för allt, all kärlek, alla samtal, alla stunder vi fick tillsammans. <3
Fina, bästa, spralliga Ingrid <3<3
Kramar i massor och vila i frid <3<3
Vila i frid.
Tack för alla fina minnen och för alla kakor du bakat och bjudit på. Du visste nog också att vi nallade några ur frysen som alltid var full av dem.
Sov Gott
Yngve and Mona, it has been our delight to know Ingrid through Therese and James. Her joy in life, curiosity, wisdom, and infectious laughter have enriched all our lives. Our thoughts are with you all.
En sista hälsning
The only phrase I got to say to you in Swedish, still applies now. Nöjet va helt på min sida
Vila i frid
Tack för alla ljusa minnen
Tack för fin vänskap. Vila i frid.
Gud vad jag kommer sakna dej Ingrid❤️❤️😭😭.
Ingrid, du är och kommer alltid vara en förebild på hur vi vill att vår ålderdom ska bli. Pigga, positiva och fulla med energi.
Till minne