Saknar dig så fruktansvärt mycket min älskade fru
Finaste Ylva ❤️ Denna bild dök upp i mitt flöde. 10 år sedan vi sprang Neglingeloppet ihop. Ett av alla fina minnen tillsammans med dig ❤️ Du är saknad
Sötaste Ylva. Tänker så ofta på dig. Saknar våra promenader runt ön.
En enorm sorg och saknad. Vila i frid kära Ylva.
Ylva. Tack för alla fina stunder. Tänker på din pigga röst och härliga energi. Att du alltid var så positiv och på. Vare sig det gällde isbad, fjällspring, middagar eller hitta på något med tjejerna.
Saknar dig enormt.
Jag minns ditt skratt och otroligt ljusa hår.
Jag minns våra lekar, det känns som i går.
Ljusa minnen och styrka till de dina.
Vila i frid, du barndomsvän fina.
Du är saknad, fantastiska, positiva, glada och starka Ylva, men minnet av dig kommer alltid finnas kvar❤️
Finaste Ylva❤️ Du fortsätter inspirera med din glädje, värme och fantastiska energi❤️
Glimten i dina ögon, ditt leende och ditt härliga skratt kommer vi för alltid att minnas.
Min vackra vän. Du vet den där tavlan vi har i TV-rummet, den med ordet ”JA”. När jag tittar på tavlan så tänker jag på dig. För du sa alltid JA. JA till livet. JA till glädje. JA till sommarresor. JA till nattbad. Jag kommer alltid bära med mig en del av dig. Och säga JA.
Kloka, vackra och positiva Ylva. Jag minns dig som en sprudlande älva i köket på Stockholms Nation. ❤️
Härliga, sprudlande, smarta, vackra Ylva💕
Jag bär med mig många fina minnen och hör ditt smittande skratt❤️
Käraste Ylva, tack för alla fina, roliga och ljusa minnen. Så tacksam för att vi blev vänner för länge sedan i början av gymnasietiden. Du fattas mig🩷🌸
Käraste Ylva
Franskan var vår grej och jag tänker på Le Petit Prince: On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux. Man ser inte bra annat än med hjärtat, det viktigaste är osynligt för ögonen. Jag hör ditt härliga skratt. Du kommer alltid att finnas.
Hej lilla y🩷Så brukar jag allt som oftast starta ett sms eller samtal med dig. Och du svarade då alltid Hej lilla c🩷 Så ofattbart mycket jag kommer att sakna dig och dessa ord. Min lilla y.
Finaste Ylva!❤️ du kommer lysa upp himlen för alla där uppe. Du finns för alltid i våra hjärtan. ❤️
Underbara Ylva, ditt ljus tänds hemma hos oss varje kväll. Saknar dig otroligt mycket och är så tacksam för alla minnen❤️
Kära Ylva, så overkligt det är. Du har en varm plats i mitt hjärta. Ditt sprudlande finns alltid kvar.
Vila i frid fina, sprudlande, glada Ylva. Tack för alla härliga minnen.
Vila i frid, fina Ylva ❤️☀️
Vila i frid fina Ylva
Finaste Ylva! När jag tänker på dig så kommer ditt stora, härliga leende upp och jag hör även ditt pärlande skratt. Du kommer alltid finnas kvar i mitt hjärta!
Härliga Ylva. Djupt saknad. Vila i frid.
Älskade Ylva. Du fattas oss så vansinnigt mycket. Vi ses igen, det vet vi. All kärlek från Jenny, Johan, Nicholas och Fabian
Vila i frid
Fina Ylva! ❤️💗❤️💗
Fina Ylva - vila i frid!
Minns finaste lilla Ylva sedan hon som 6-åring blev ”kompis” med min dotter Sharlie. Sov i ro raraste du 🕯️ 💖
Finaste Ylva❤️ Du är saknad!


















