Vila i frid ❤️
Tänk vad tiden går, och vilka härliga minnen ⚽️ du var en fantastisk person, så omtänksam och omtyckt.
Kram till Emma och flickorna ❤️

Vi tänker på Er. ♥️
Vila i frid, du är djupt saknad.
Fuck Cancer
Vi minns med glädje den goe entusiastiske killen Andreas som var badgäst hos oss på 70-talet.
Förutom allt på Tamro och idrottspelande så vad som slog mig förra veckan var när tuffa tider med gyllene tider kom på radion. Det var den du kallade den goa reggae låten! Som du spelade med nedvevade rutor hela vägen från Tamro till matchen i hällesåker 2004. Vila i frid!
Andreas, det är svårt att ta in att du inte längre finns med oss. Kvar finns fina minnen från vår barndom när vi växte upp och lekte i samma område och när vi har setts under åren. Många styrkekramar till din familj, Ulf, Helene och Hanna
Vila i frid, din tid på jorden var alldeles för kort.
Vår fina Andreas. Du lämnar oss med stor sorg. Vi tänker på alla roliga stunder. Allt kul vi gjort ihop, i vår ungdom. Alltid saknad, aldrig glömd. Tänker på din familj o tomrummet du lämnar.
FUCK CANCER!
Dina tjejer från skoltiden.
Vila i frid
Andreas,
Jag hade glädjen att jobba många år med dig. Du var en sån där synnerligen fin person med stort hjärta och nära till känslan. Driven, rakt fram och med en härligt torr humor! Emma, Alva och Lo. Bär med er hur omtyckt Andreas var av så många runt honom. I ljust minne.
Min fina lilla storebror
Tänk att jag fick just dig till storebror, så himla tacksam för det och allt vi fick uppleva tillsammans. Det är så sorgligt att du lämnat oss alla alldeles för tidigt, men du kommer alltid finns med oss.
Jag saknar dig, jag älskar dig, kram Syrran

Tack Andreas för ett gott samarbete genom alla år, våra roliga samtal och de fotbollsmatcher vi gått på ihop.
Du är saknad och finns kvar i våra minnen.
Alla tankar går till din familj.
Andreas, min fina vän. Du var alltid engagerad och brydde dig om alla. Du kommer att bli otroligt saknad och lämna en stor tomhet efter dig.
Känns overkligt att du är borta, en bättre kompis är svårt att hitta, både på jobbet och utanför. Så mycket kul vi har haft ihop, ända sedan vi spelade i Kärra IF ihop tills vi jobbade ihop under många år på Tamro. Tänker mycket på dig, Emma och Flickorna
Vårt minne - alltid en Andreas med ett leende. Tack för alla härliga skratt på ”Ada”, fotbollssnack och galna upptåg när vi var småkillar. Så sorgligt, våra tankar är med din familj❤️

Fina Andreas, jag fick lära känna dig när jag började på Ada och plocket för 30 år sedan, vi var ett gott gäng som hade väldigt roligt ihop. Många goa minnen finns bevarade. Vila i frid och varma tankar går till familjen.
Det är svårt att greppa att du lämnat oss Andreas, jag kommer att sakna våra samtal där både du och jag kunde vara ärliga och raka och till slut mötas i samförstånd.
Vila i frid och mina varma tankar går till Emma och dina älskade barn.
Fina Andreas, du lämnar ett stort tomrum efter dig. Jag kommer att sakna våra samtal, din härliga raka och varma personlighet. Inget var omöjligt. Vila i frid min vän. Mina varmaste tankar går till fina Emma och dina älskade barn. Stor kram
Du kommer alltid finnas med Andreas, i våra hjärtan och våra tankar genom alla fina minnen vi har tillsammans. Det känns som att du är i närheten och att du fortfarande finns med oss. Kramar svågern
Fina Andreas, så ofattbart detta. Ditt stora hjärta och engagemang i allt du tog dig an, både på jobbet och utanför imponerade. En go kollega som fattas oss. Du ska ju liksom bara vara där. Alla tankar till Emma, flickorna samt övriga i familjen.
Vila i frid Andreas.
Våra tankar är hos er alla i denna svåra tid.
Andreas ❤️
Tänker så mycket på att Du inte längre är med oss, så ofattbart och alldeles för tidigt. Du kommer alltid att finnas i våra hjärtan.
Våra varma tankar och styrka går till Emma, Alva, Lo och övriga familjen.

Det är med stor sorg du lämnat oss, det är med stor glädje jag minns dig. Ditt raka ärliga sätt alltid med glimten i ögat och rappa snabba kommentarer kommer alltid finnas i mitt minne. Vila i frid och mina varma tankar till Emma och dina älskade flickor.
Andreas, tänker tillbaka på våra roliga stunder vi hade tillsammans i tonåren på fritidsgården.
Fina minnen som Patricks 40 års fest och kräftskivan.
Varma tankar till din familj.
Vila i frid!
Andreas, stort tack för allt ditt engagemang för tjejerna i fotbollen. Du är saknad och vi kommer att alltid bära med oss din krigarinställning. Varma tankar går till dina nära och kära. Vila i frid!
Bästa Andreas! Stort tack för engagemang, vänskap och fina samtal kring livet och fotboll! Ett stort hjärta som lämnar ett ännu större tomrum. Många tankar går till Emma, Alva, Lo och föräldrar!
Vila i frid!
Andreas, vi jobbade tidigt ihop på Tamro innan vi hamnade på olika avdelningar. Jag kommer alltid minnas din fantastiska humor och ditt raka sätt, många skratt har det blivit genom åren.Vila i frid Andreas, varma tankar till din familj.
Tack för allt Andreas både som kollega och vän.Du var den man alltid kunde lite på
Saknar dig och tänker på Emma och barnen